Belediye Yardımları

Konya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin Yardım Başvuru ve Sorgulama Hizmeti 2023

Konya Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi ailelere yaptığı sosyal yardımlarla adından sıkça söz ettiriyor ve muhtaç ailelerin umudu olmaya devam ediyor. Farklı yardım çeşitleriyle birlikte sosyal kart başvurusu gibi yardımlarla da dikkat çeken belediye, ülkemizin en çok yardım yapan belediyelerinden biri olarak konumlanıyor.

Bu nedenle, Konya Belediyesi’nin yardım başvuru hizmeti hakkında bilinmesi gerekenleri sizler için derledik. Eğer Konya’da yaşıyorsanız ve Konya Büyükşehir Belediyesi’nin yardım başvuru hizmeti hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız, yazının tamamını okumanızı öneriyoruz.

Konya Büyükşehir Belediyesinin yaptığı Sosyal Yardımlar Nelerdir?

Konya Belediyesi’nin Sosyal Kartları İle Yapılan Yardımlar

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin yardımları içerisinde en çok dikkat çeken sosyal kartları, yardım talebinde bulunanların onurunu kırmadan maddi destek sağlaması konusunda avantaj sağlıyor. Sadece Konya Belediyesi değil, ülkemizin birçok belediyesi tarafından da kullanılan sosyal kartlar, birçok zincir markette kullanılabiliyor.

Sosyal kartların limitleri aile fertlerinin sayısına göre değişiyor. Örneğin 3 kişilik aileler için 300 TL, 6 kişilik aileler içinse 600 TL gibi bir limit belirlenebiliyor.

Konya Belediyesi, ekonomik sebeplerle eğitim hayatında olumsuzluklar oluşan ve il sınırları içerisinde eğitim gören öğrencilere de sosyal yardım desteği sağlıyor. LGS’de belirli dereceye giren öğrencilere de teşvik ödülleri veren belediye, Konya Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım başvurusu yapan birçok kişiye desteğini sorunsuz şekilde sürdürüyor.

Konya, ülkemizin tahıl ambarı görevini gören bir kent olması nedeniyle tarımsal destekler de unutulmamış. Konya Büyükşehir Belediyesi diğer belediyelerden farklı olarak tarımsal ve hayvancılık alanında ki sosyal yardımları ile çiftçilere önemli katkılar sağlıyor.

Mutlaka Okuyun  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

Hayvancılık desteği ile farklı dönemlerde yonca tohumu yardımı sunan belediye, aynı zamanda tarımsal destek kapsamında ahududu, elma, ceviz, böğürtlen, adaçayı, kekik, lavanta gibi bitkilerin fidelerini de dikim ve yetiştiricilik için çiftçilere dağıtıyor. Başvuruları online olarak da kabul eden Konya Belediyesi yardım başvurusu yapan üreticilere yerli fasulye ve yerli şeker tohumu desteği de sağlıyor.

Dar gelirli ailelerin yeni doğum yapmış fertleri için “Hoş geldin bebek” projesi ile yardım sağlayan belediye, proje bünyesinde verilen hediye paketleri içerisinde ateş ölçer, sabun, havlu, şampuan ve bez gibi bebeklerin temel ihtiyaçlarının karşılanması sağlıyor. Özellikle Karatay ilçesinde yaşayan ve yeni doğum yapmış aile fertleri başvuru sonrası tek seferlik olarak bu yardım paketini alabiliyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Adsiz tasarim 8
Konya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu


Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Kart Başvurusu E-Devlet Üzerinden

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yardımlar arasında en önemlisi konumunda olan sosyal kart başvurusu e-devlet üzerinden gerçekleştirilebiliyor. Aşağıdaki linklerden gerekli yerlere tıklayarak siteye giriş yapabilir ve ön başvuru formunu doldurabilirsiniz. Formu doldururken tüm bilgilerin eksiksiz ve doğru olduğundan emin olmanız gerekiyor.

Konya BB Sosyal Yardım Başvuru Formu

E-Devlet Üzerinden Ön Başvuru Formu

Konya Büyükşehir Belediyesi ayrıca eğitim desteğini de sürdürüyor. Eğitim ve öğretimin başladığı eylül ayı içerisinde yapılan eğitim desteği için aşağıdaki linki tıklayarak başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvuru sonrası yetkililer tarafından yapılan değerlendirme sonucu kimlere eğitim desteği verileceği belirleniyor.

Eğitim Desteği Başvuru Formu

Özellikle Karatay ilçesinde ikamet edenlerin alabileceği “Hoş Geldin Bebek” projesine başvurmak için aşağıdaki linki tıklayıp formu doldurmanız yeterli.

İçeriği oylayın

eyardımlar

Amacımız tüm yardım ve destek programları ile ilgili doğru bilgileri herkese ulaştırmak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu