Belediye Yardımları

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yardım başvurusu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama ve Başvuru Formu Sosyal Yardım, Erzak Yardımı, Gıda Yardımı, Yardım Kolisi, Maddi Yardım

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama; İstanbul Büyükşehir Belediyesi yardım ile birlikte, koronavirüs döneminden dolayı yardıma muhtaç kişilere elini uzatmak için çalışmalarına başladı. Amaç olarak kişileri tekrardan topluma kazandırmak için gerekli yardımları yaparak amacına ulaştırmaktadır.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu adı olarak da bilinen Birlikte Başaracağız kampanyası adı altında İstanbul Belediyesi yardım yapmaktadır. Yapılan destekler olarak gıda yardımı, psikolojik danışma hattı, fatura ödeme desteği, anne destek paketi, eğitim destek paketi gibi alanlarda yardım sağlanmaktadır.

Bu yardımların başvurulması için gerek kanallardan ulaşmanız gerekmektedir. Konumuzda bu konuyla ilgili bilgiler verilmektedir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, COVID-19 salgını ve yardıma ihtiyaç aileler nedeniyle, yardıma muhtaç kişilere destek olmak için Birlikte Başaracağız kampanyası kapsamında çalışmalarına başladı. Amacı, insanları topluma kazandırmak için gerekli yardımları yaparak destek olmaktır.

Birlikte Başaracağız kampanyası adı altında İstanbul Belediyesi, gıda yardımı, psikolojik danışma hattı, fatura ödeme desteği, anne destek paketi, eğitim destek paketi gibi alanlarda yardım sağlamaktadır.

Başvuru için Birlikte Başaracağız sitesi ziyaret edilebilir ve ALO 153 aranabilir. Gıda yardımı için başvuru yapmak isteyenler, verilen bilgilerle başvuru inceleme sürecini başlatabilirler. Doğru bilgilerin verilmesi önemlidir.

Askıda fatura sistemi, ödeyemediğiniz faturanın bir hayırsever tarafından ödenmesini sağlar. Anne Bebek destek paketi, 0-3 yaş arasındaki bebeği olan annelere yardım sağlar. Eğitim destek paketi ise öğrencilere destek olur. Başvurular, iletişim hattından yapılabilir.

Mutlaka Okuyun  Bursa Büyükşehir Belediyesi Yardımları 2023

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yardımları Nelerdir?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahiplerine yardım etmek için birden fazla paket sunmaktadır. Aile Destek paketi ile ihtiyaç sahiplerine temel gıdaları aylık olarak sağlanmaktadır.

Anne Bebek destek paketi, 0-3 yaş arasındaki bebeklere yardım sağlamaktadır. Faturalarını ödeyemeyen kişiler, borçlarını sisteme yükleyerek hayırseverlerin ödemesini bekleyebilirler. Eğitim Destek paketi, öğrencilerin kırtasiye ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi yardımları, başvuru yoğunluğuna göre dağıtılmaktadır. İlk kez başvuranlar için, ayın belirli zamanlarında yardımlar aktarılmaktadır.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu için ALO 153 numarası kullanılabilir. Ancak, doğru ve güncel bilgilerin verilmesi önemlidir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, sosyal yardımlaşma kapsamında ihtiyaç sahiplerine yardım etmektedir. Gıda yardımı da sunan İBB, ALO 153 aranarak yardım kolisi talep edilebilecek bir sistem kurmuştur.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Erzak Yardımı

Adsiz tasarim 3 1

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, dar gelirli, maddi imkanı elverişsiz ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara erzak yardımı yaparak destek olmaktadır. Temel gıda ihtiyaçlarının karşılanması hedeflenen İBB erzak yardımı, ülkemizde öncü bir belediyedir.

İlgili Makaleler

İstanbul Büyükşehir Belediyesi yardım başvuru formunda, kişinin Adı Soyadı, iletişim bilgileri, adres bilgileri, maddi durumu gibi genel bilgileri istenmektedir. Bu bilgiler, yardım başvurusu yapmak isteyen kişilerin doğru ve güncel bilgilerle sisteme kaydolmalarını sağlamaktadır.

İçeriği oylayın

eyardımlar

Amacımız tüm yardım ve destek programları ile ilgili doğru bilgileri herkese ulaştırmak.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merhabalar, başvurumuz 2 aydır incelemede. Şu an eşim ve ben işsiz kaldık (çıkarıldık). dolayısı ile sürecin hızlanabilmesi için sizlerden yardım rica edeceğiz çünkü ciddi olarak ihtiyacımız var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu