Belediye Yardımları

Adana Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu 2023 (Para ve Temel İhtiyaç Yardımı)

Adana Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve SorgulamaAdana Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru FormuAdana Büyükşehir Belediyesi Erzak YardımıAdana Büyükşehir Belediyesi Sosyal YardımAdana Büyükşehir Belediyesi Gıda YardımıAdana Büyükşehir Belediyesi Maddi YardımAdana Büyükşehir Belediyesi Yardım Kolisi hakkında tüm detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Adana Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama; Maddi anlamda hayatını sürdürmekte zorlanan ve yoksulluk içinde temel düzeydeki ihtiyaçlarını karşılayamayan aileler için Adana Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu ile vatandaşlarına destek olmaya devam ediyor.


Adana Büyükşehir Belediyesi, maddi anlamda zorluk çeken ailelere yardım eli uzatmak için birçok farklı yardım programı başlatmıştır. Bu programlar arasında maddi yardım, eğitim yardımı, gıda yardımı, sağlık yardımı ve dönemsel olarak yakacak yardımı bulunmaktadır. Bu sayede, Adana Büyükşehir Belediyesi ülkemizdeki örnek belediyelerden biri haline gelmiştir.

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından sunulan yardımlardan yararlanmak isteyen aileler, yardım başvurusu yapabilirler. Yardım başvurusu için gerekli olan tüm detaylar, Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından sağlanmaktadır. Başvuru süreci oldukça kolay ve hızlıdır.

Adana Büyükşehir Belediyesi, maddi anlamda zorluk çeken ailelere yardım eli uzatmak için büyük bir çaba sarf etmektedir. Bu sayede, ailelerin hayat standartları yükseltilebilmekte ve daha iyi bir gelecek için umutları yeşermektedir. Adana Büyükşehir Belediyesi’nin bu anlamlı çalışmaları, toplumda büyük bir takdir ve saygı uyandırmaktadır.

Adana Büyükşehir Belediyesi Hangi Yardımları Yapıyor?

Adana Belediyesi, ihtiyaç sahibi ailelere nakit, gıda ve kırtasiye yardımı sunarak onların yaşamlarını kolaylaştırmaya çalışıyor. Muhtaçlık durumunu belgelendiren kişilere sürekli veya tek seferlik nakit yardımı, eğitim gören öğrencilere eğitim desteği, engelli bireyler için tekerlekli sandalye yardımı ve dayanışma kolisi gibi birçok alanda yardımlarını sürdürüyorlar.

Mutlaka Okuyun  Adıyaman Belediyesi Yardımları

“Şefkat Köprüsü” projesi ile bağış yapan ve yardıma ihtiyacı olanları tek bir çatı altında toplayan Adana Belediyesi, hayırseverlerin yaptığı bağışları ihtiyaç sahiplerine birebir ulaştırıyor. Bu proje kapsamında yapılan yardımlar arasında dayanışma kolisi ve askıda fatura (özellikle Ramazan ayında) bulunuyor. Ayrıca belediyenin kendi yaptığı yardımlar arasında gıda yardımı, yardım kolisi, süt yardımı, öğrenci bursu, sosyal yardım kartı, Ramazan kolisi yardımı ve maddi yardım yer alıyor.

 • Gıda Yardımı
 • Yardım Kolisi
 • Süt Yardımı
 • Öğrenci Bursu
 • Sosyal Yardım Kartı
 • Ramazan Kolisi Yardımı
 • Maddi Yardım

Adana Belediyesi, yardım başvurusu yapanların belgelerini titizlikle inceledikten sonra hangi yardımların yapılması gerektiğine karar veriyor. Bu nedenle yardım başvuru formunda yer alan bilgilerin güncel olmasına özen göstermeniz önemlidir.

Adana Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusundan Kimler Yararlanabilir?

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin yardımlarından faydalanmak için öncelikle Adana il sınırları içinde ikamet etmeniz gerekmektedir. Ekonomik sıkıntılar nedeniyle zorluklar yaşayan kişilere, özellikle muhtaç durumda olan çocuklar, gençler, kadınlar, yaşlılar, kimsesizler, engelliler ve çalışamayacak durumda olanlar, belediye tarafından yardım edilmektedir.

Dar gelirli, çalışamayacak durumda olan kronik hastalığı olanlar, eşini kaybetmiş dul kadınlar, fakirlik belgesi olanlar, engelli kişiler, kimsesiz çocuklar ve çalışamayacak kadar ileri yaşta olanlar bu yardımlardan faydalanabilirler. Ayrıca, şehit ve gazi aileleri, asgari düzeyde yaşamını sürdürecek mali geliri olmayanlar, hane içindeki kişi başına düşen gelirin asgari ücretin üçte birinden az olduğu kişiler, bakıma ihtiyacı olan ancak bakımevine kabul edilmeyen yaşlılar, aylık toplam geliri asgari ücretin iki katını geçmeyen dar gelirli kişiler, %40 ve üzeri engeli olan SGK girişi olmayan kişiler, öğrenciler, doğal afetler nedeniyle muhtaç duruma düşenler, temel ihtiyaçlarını karşılayamayanlar, eğitim hayatına devam edemeyenler ve sosyal yardım kriterlerine göre dezavantajlı, mağdur veya muhtaç durumda olan kişiler de yardımlardan faydalanabilirler.

Mutlaka Okuyun  İBB Sosyal Yardım Kartı Bakiye Sorgulama

Adana Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Adana’da yaşayan düşük gelirli birçok kişinin merakla sorduğu konulardan biri, Adana Belediyesi’nden yardım talebinde bulunmanın nasıl yapıldığıdır. Yardım başvurusunda bulunmak için öncelikle gelir, iletişim ve hane halkı bilgilerinizi içeren bir yardım başvuru formu doldurmanız gerekmektedir. Form incelendikten sonra yardım almaya hak kazanan kişilere belediye tarafından yardım edilir. E-devlet üzerinden başvuru formunu doldurmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Adana Büyükşehir Belediyesi Yardım formu

Adana Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu için Gerekli Belgeler

Adana Belediyesi yardım başvurusu için gerekli evraklar;

 • Öğrenci belgesi
 • Engel durumuna ilişkin sağlık raporu
 • Yoksulluk belgesi
 • Hanedeki birisi cezaevindeyse infaz kurumlarından alınan süre belgesi
 • Kira anlaşması
 • Sağlık raporu hastalıklara yönelik
 • Ailenin geçiminden sorumlu kişi askerde ise askerlik belgesi
 • Eşinden ayrılanlar, eşinin evi terk ettiğini belirtenler, bakıma muhtaç çocukları olanlar için boşanma kararı ve velayet belgesi
 • Doğal afetlerde yaşayanlar için ilgili belgeler

Belediye, ek olarak farklı belgeler isteyebilir. Belgeler tamamlandıktan sonra, başvurular komisyon tarafından incelenir ve kimlerin gerçekten yardıma ihtiyacı olduğu belirlenir.

Adana Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Bu işlemi e-devlet’ten yapabileceğiniz gibi aynı zamanda 0322 455 35 00 nolu destek hattını arayıp yardım başvurunuzun durumunu öğrenebilirsiniz.

4.6/5 - (11 oy)

eyardımlar

Amacımız tüm yardım ve destek programları ile ilgili doğru bilgileri herkese ulaştırmak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu